Co wiesz o Gdańsku?

Gru 1, 2020 | Inwestycje

Jak wybrać najkorzystniejszą polisę ubezpieczeniową OC?

Inwestycje

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa, którą musi wykupić każdy właściciel auta w Polsce. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, zakres ubezpieczenia OC w każdym przedsiębiorstwie musi być jednakowy.

Decydując się na kontynuacje ubezpieczenia, które już posiadamy, nie musimy od razu korzystać z propozycji, która została nam przesłana. Warto samodzielnie sprawdzić inne możliwości i porównać dostępne oferty na rynku, ponieważ w wielu przypadkach można zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

W jaki sposób znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC?

W obecnych czasach nie jest łatwo znaleźć odpowiednią polisę OC, która będzie zarówno dobrą ochroną ubezpieczeniową, jak i w niewygórowanej cenie. Ostateczny koszt takiego ubezpieczenia zależy głównie od indywidualnej oceny ryzyka.

Decydując się na wybór konkretnej oferty, należy pamiętać o tym, że firmy ubezpieczeniowe oferuję do polisy OC różne opcje, które bardzo często są bez dodatkowych opłat. Można mieć wtedy w jednej cenie dodatkowo Assistance albo BLS i dlatego warto zrobić porównanie ofert.

Na takie rozwiązanie można zdecydować się samodzielnie, sprawdzając ubezpieczenia OC z dodatkami w internecie albo dzwoniąc na infolinię. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest skorzystanie z pomocy swojego agenta ubezpieczeniowego.

Pracownik firmy ubezpieczeniowej, który nas obsługuje od lat, sprawdzi w naszym imieniu najkorzystniejsze oferty OC w wielu różnych przedsiębiorstwach. W ten sposób szybko można będzie poznać ceny oferowane przez poszczególne firmy, jak i dodatki, które otrzymujemy podczas podpisywanie umowy z konkretną agencją ubezpieczeniową. Dodatkowo agent wyjaśnia klientowi, co te dodatki do ubezpieczenia OC gwarantują.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC?

Wielu klientom trudno jest zrozumieć, dlaczego są tak duże różnice w cenie w różnych firmach ubezpieczeniowych. Przy wyliczaniu składki OC brane są pod uwagę takie parametry jak: marka pojazdu, pojemność silnika oraz jego przebieg.

Należy również uwzględnić napęd pojazdu. Najtańsze w ubezpieczeniu okazują się modele pojazdów elektrycznych. Wyższa cena dotyczy samochodów na benzynę, hybryd, diesli oraz pojazdów z LPG.

Wiek samochodu również ma istotne znaczenie i według statystyk najtańsze OC zapłacimy, gdy posiadamy 4-letnie auto. Każdy również doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że sam wiek kierowcy ma wpływ na cenę OC.

Starsi kierowcy z doświadczeniem zapłacą zdecydowanie mniej niż świeżo upieczony właściciel prawa jazdy. Właśnie z tego względu młodzi kierowcy poszukują jak najlepszych ofert, aby zapłacić jak najmniej za ubezpieczenie OC.

Wielkość miejscowości, w której będziemy użytkować samochód, także ma wpływ na ostateczną cenę polisy OC. Jest to związane głównie z tym że w większym mieście łatwiej o szkodę i dlatego tam składka jest zawsze większa.

Czy wykupując OC w pakiecie będzie taniej?

Towarzystwa ubezpieczeniowe w wielu przypadkach stosują zniżki dla klientów, którzy zdecydują się na pakiety. Na pewno taniej kupimy OC wraz z AC, ale warto również pomyśleć o ubezpieczeniu Assistance i NNW.

Warto więc przed podpisaniem umowy z konkretnym ubezpieczycielem dokładnie przeanalizować dostępne oferty na rynku. Można przejrzeć ranking na stronach internetowych, ale także skorzystać z pomocy agenta. Będzie to najszybsze i najprostsze rozwiązanie do znalezienia najkorzystniejszej i najbardziej dopasowanej do naszych potrzeb oferty.

Jak wybrać najkorzystniejszą polisę ubezpieczeniową OC?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa, którą musi wykupić każdy właściciel auta w Polsce. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, zakres ubezpieczenia OC w każdym przedsiębiorstwie musi być jednakowy. Decydując się na kontynuacje ubezpieczenia, które już...